Állandó szerzőnk, Gruber Andi dekoratőr ezúttal egy 2020-as esküvői dekoráció képeit és történetét hozta el a Secret Stories olvasóinak, amelynek főszerepelői a hófehér virágok (ezen belül is az angol- és bazsarózsa), az ezüstös eukaliptuszágak és egy álomszép boldogságkapu voltak. Kellemes inspirálódást!
Nyitás 2020
Andi és Tomi elegáns, hófehér esküvőjét bevallom, olyan gyermeki izgatottsággal vártam, mintha életem első dekorálására készülnék. Egyrészt azért, mert a Covid miatti esküvőlemondások után ez volt az újraindított 2020-as szezonunk első esküvője, és minden porcikánk remegve várta már, hogy végre újra virágozhassunk. Másrészt azért, mert ritkán nyílik alkalom arra, hogy egy másik dekoros csapattal együttműködve alkothassunk, és ezen az esküvőn ez is megadatott.
Ez volt az első közös munkánk a Le Jardin-os lányokkal, Ágival és Györgyivel, akik tavasszal kerestek meg azzal, hogy örülnének, ha a nagyobb esküvőikre abban az évben mi készítenénk a virágdekorációt. Bár személyesen egyáltalán nem ismertük egymást korábbról, kiderült, hogy ezek szerint nem csak én csodáltam a munkáikat a távolból, hanem ez kölcsönös volt. Nagyon jólesett a bizalmuk és valósággal feltüzelt, hogy milyen szuper lesz egy csapatként alkotni velük.
Bár rendszerint az esküvőinken a legapróbb dekorkellékekig mindent mi tervezünk és valósítunk meg, néha felfrissülést hoz egy-egy olyan alkalom, ahol „csak” a virágokért felelünk. Ilyenkor több időt és figyelmet tudok szentelni a virágos elemeknek, egyesével végig tudok babusgatni minden virágszálat.
Csapatmunka
Így alakult hát, hogy a Le Jardin-os lányokkal egy csonka szezon erejéig együtt alkothattunk néhány esküvőn, ahol én a virágokat, ők az egyéb dekorációs és grafikai elemeket biztosították. Andi és Tomi esküvőjén is így volt ez, annyi plusz csavarral, hogy itt még maga a menyasszony és a vőlegény is kivették részüket a munkából: a grafikai elemeket ők maguk tervezték. Természetesen gondos előkészítés és jó néhány egyeztetés előzte meg a nagy napot, így nem volt kétséges, hogy aznap ott együttes erővel mindannyian azért dolgozunk majd, hogy az ifjú párt elkápráztassuk.
Bazsarózsa szerelem
Már féltem, hogy az esküvőhalasztások miatt abban az évben kimarad az életemből az egyik nagy-nagy kedvencem, a májustól júniusig virágzó bazsarózsa, de végül szerencsém lett, mert Andiék esküvőjével pont elkaptuk a virágzás legvégét. Így gyönyörű hófehér bazsa- és angolrózsák képezhették a virágkompozíciók fő elemeit, ami szuper párosításnak bizonyult az ezüstös eukaliptusz ágakkal, amik a koncepció egyik alappilléreinek számítottak és a grafikai anyagokban is visszaköszöntek.
A Haraszthy-Vallejo Pincészet meseszép tömörfa asztalait nagy méretű virágkompozíciókkal öltöztettük díszbe, és hogy ne takarjuk el a fa asztalok nemes felületét, de mégis világosabbá tegyük az összképet, Ágiék a koncepcióba illeszkedő, eukaliptuszleveles grafikával nyomtatott fehér tányéralátéteket helyeztek ki a teríték részeként.
Az ültetőkártyáknak borvidékhez méltóan a pincészet saját parafadugói szolgáltak tartóul. A főasztal roskadozott a szebbnél szebb bazsa- és angolrózsáktól, akárcsak a desszertasztal, ahova egy ovális kőkaspóba helyezett, hatalmas „statement” kompozíciót álmodtunk meg a lányokkal.
„A” boldogságkapu
Andiék impozáns, fehér textilekkel és hatalmas virágkompozíciókkal ékesített boldogságkaput szerettek volna, amihez inspirációs fotóként azt a jól ismert Pinterest képet kaptuk meg, ami a maga több mint félmilliós lementettségével azt hiszem, minden idők legnépszerűbb Pinterest-boldogságkapuja lehet. Megszámlálni sem tudnám, hány menyasszonytól kaptuk meg ezt a képet az elmúlt évek során, megalkotni belőle a magunk verzióját mégis most nyílt lehetőségünk először.
A feladat ránézésre talán nem is tűnik olyan bonyolultnak: három virágos csomópont, egy fa váz, és némi textília. De megalkotni egy hasonló összképet már korántsem olyan egyszerű, mint amilyennek az tűnhet elsőre. Egy ilyen boldogságkapu sikere és népszerűsége az a megragadó szépség, amivel minket is elvarázsol, nagyon sok összetevőn múlik.
Az eredeti képen (készítette: Tatyana Cvetkova) a kapu mögötti környezet, a virágokban és textíliákban megjelenő színárnyalatok, azok harmóniája egymással, és természetesen a napnyugta körüli fényviszonyok mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a kép kellően hatásos legyen. Ha pedig szigorúan magát a Tatyana Bugaeva által megalkotott virágkaput vesszük szemügyre, nagyon lényeges a vázszerkezet mérete és arányai, a lábak és összekötő elemek vastagsága és hossza, a virágkompozíciók gazdagon tűzdelt, de mégis szertelen, könnyed légiessége.
A tökéletes összképhez a megfelelő textília kiválasztása is kulcsfontosságú. Ahhoz, hogy az esése olyan drámaian tökéletesen legyen, mint az ominózus fotón, olyan anyagot kell találni, ami egyszerre áttetsző és könnyed, de ugyanakkor kellő tömeggel is rendelkezik. A kapuhoz a fehér drapériát ezúttal a Le Jardin-os lányok biztosították, és tökéletes anyag ide vagy oda, a híres etyeki szél most sem kegyelmezett nekünk; időről időre pimaszul átrendezte a nagy gonddal beállított íveket és bugyrokat.
A násznép érkezése előtt még mi magunk is hosszasan pózoltunk és fotózkodtunk a kapu alatt a dekoros stábbal, ilyesmire is csak akkor marad idő, ha az ember egy olyan szuper csapat részeként alkothat, mint amilyen aznap a miénk volt.
Andi és Tomi mesés esküvőjéről egyébként már Valódi esküvők rovatunkban is olvashattatok – ide kattintva nézhetitek meg a menyasszony beszámolóját és a csodás esküvői fotókat.
Helyszín: Haraszthy-Vallejo Pincészet, Etyek, Ruha: Daalarna, Koncepció, dekor: Le Jardin Decor, Virágdekoráció: Gruber Andi Wedding Decor, Boldogságkapu váz: Bucek Fabrication, Dekorfotók: Vargha Miklós Photography, páros portrék: Rablóczky András
Hogy tetszett nektek az álomszép boldogságkapu? Ha még több izgalmas dekort szeretnétek látni, akkor kövessétek Gruber Andi dekorációit az Instagramon is. Ha pedig valódi esküvői beszámolókat nézegetnétek, akkor kattintsatok ide!