„Tizenkét éve alkotunk egy párt, van egy 4 éves kisfiunk, a lánykérés pedig két évvel ezelőtt, a 10. évforduló napján történt. Összességében minden úgy alakult, ahogy elterveztük. Nem kapkodtunk az egy év szervezés alatt, mindenre volt idő, egyik legszebb napunk volt.” Íme Alexa és Laci esküvőjének története!
Hogyan ismerkedtetek meg?
A munkahelyen ismerkedtünk meg: annál a multinál kezdtem el dolgozni, ahol Laci addigra már évek óta dolgozott.
Milyen volt a lánykérés?
A tizedik évfordulónk alkalmával, 2021 júliusában volt a lánykérés. A lánykérést Laci december óta tervezte: gyűrűbeszerzés, helyszín kitalálása. Eredetileg a Pavillon de Parisban lett volna a lánykérés, gyertyafényes vacsora mellett, egy eldugott kis zugban. Már mindent le is szervezett, az étteremmel meg volt beszélve, azonban én reggel keresztülhúztam a számításait. Reggel a konyhaasztalon elhelyeztem az évfordulós ajándékát, ami egy képregényszerű könyv volt a közös élményeinkből. Így jött az ötlete, hogy akkor és ott fogja megkérni a kezemet, pizsamában, kócosan a konyhában. Engem nagyon meglepett, mert nem számítottam rá. Az étterembe ettől függetlenül elmentünk, és megünnepeltük az évfordulónkat és a lánykérést is. 🙂
Mi volt az esküvőtök koncepciója, milyen napot képzeltetek el magatoknak?
Egyszerű, de nagyszerű volt a fő irányvonal. Nem görcsös, hanem laza, felszabadult hangulatú, boldog nap, ahol mindenki jól érzi magát, és a szertartás után egy jót eszünk, iszunk és táncolunk.
Szempont volt a minél több újrahasznosított, zero waste elem használata a dekor és a meghívó tekintetében. Mindent mi magunk terveztünk meg, nem volt szakmai segítségünk. Nagyon szeretünk kreatívkodni, alkotni, szervezni. Lacinak van kiadványszerkesztői végzettsége is, nekem meg tájépítészmérnöki, így mindkettőnkben ott van a kreativitás, amit ki akartunk használni a szervezés alatt. Fontos volt, hogy az irányítást ne adjuk ki a kezünkből, és olyan szolgáltatókkal vegyük körül magunkat, akiket jól ismerünk.
Az anyakönyvvezetőt már 4 éve ismerjük, ő állította ki kisfiunk apasági nyilatkozatát, és akkor már fel is ajánlotta, ha össze szeretnénk házasodni, rá bármikor számíthatunk. Éltünk is a lehetőséggel. Nagyon meghitt, csodás szertartásunk volt.
Koordinátornak egy kedves ismerősömet kértük fel, akit 4 évvel ezelőtt kismamajógán ismertem meg. Nagyon nagy segítség volt, hogy a vendégeket és az estét a mi terveink szerint irányította. Eleinte nem szerettünk volna erre senkit bevonni, de utólag belegondolva nagyon jó döntés volt. A szervezés alatt is nagyon jó ötleteket adott, amikkel segített nekünk, hogy még szebb és nyugodtabb legyen a nagy napunk.
Fotóst találtunk a legnehezebben, mert minifotózást (3 órás) szerettünk volna. Lacitól távol áll, hogy fényképeket készítsenek róla, így úgy voltunk vele, hogy a vacsora és a buli alatt már csak a család és barátok készítenek majd felvételeket. Szerencsénkre egy profi fotóst találtunk, aki annyira ügyes volt, hogy a szertartás előtti és utáni 20-20 perces kreatív fotózásunk feszengés, görcsölés nélkül, természetesen zajlott. Szerintünk a fotók gyönyörűek lettek, átjön a hangulat, az érzelem, a szeretet, amit egymás iránt érzünk. Nem csak mi mondjuk ezt, hanem a barátok, rokonok is, akik látták a képeinket.
Hogyan, mennyi idő alatt szerveztétek meg az esküvőt?
A lánykérést követő első évben még csak fejben raktuk össze az esküvőt. A ruhát illetően biztosan tudtam, hogy Daalarna lesz. Az is lett meg elsőnek. A helyszínt egy évvel az esküvő előtt foglaltuk le, azután kezdtük el beszerezni a dekorációt folyamatosan. Fél évvel az esküvő előtt találtam meg hihetetlenül ügyes és kedves sminkesemet is, húgomon keresztül. A sminkes javaslatára találtam fodrászt is, aki szintén egy tündér volt. A fotóst fél évvel az esküvő előtt találtuk meg. Az esküvő előtt 5 hónappal döntöttünk a koordinátor bevonása mellett, aki innentől kezdve végig fogta a kezünket, néha már noszogatott is, hogy picit tempóznunk kell. Az esküvő előtt véglegesítettük a dekorokat, ami még hiányzott azt másodkézből beszereztem, illetve már meglévő egyéb dekorelemeket is felhasználtunk. A székekre kerülő masnikat béreltük, illetve az esküvő előtti napon mi helyeztük fel őket. Áprilisban találtuk meg a cukrászt, valamint májusban az esküvő előtt egy héttel egyeztettem virágossal is. Összességében egy év alatt szerveztünk meg mindent.
Hogyan választottátok ki a helyszínt?
A Római-part a szívemhez nagyon közel áll, itt nőttem fel. Most már közel 10 éve együtt is élünk a közelében Lacival. Így az biztos volt, hogy ott keresünk helyszínt, ahol szertartást is lehet tartani. Szempont volt az is, hogy a rokonok, barátok is könnyen meg tudják közelíteni a helyet. Az évek alatt több esküvőn is voltunk vendégként a Csónakház Mulatóban, ahol mindig nagyon jól éreztük magunkat, így a helyszín listánkon a kezdetektől szerepelt. 3-4 helyszínt néztünk meg összesen. Kiválasztásnál fontos szempont volt az elhelyezkedés, az ételek minősége, a személyzet, a Duna közelsége. Rövid mérlegelés után döntöttünk a Csónakház Mulató mellett, mert a hangulata azonnal magával ragadott (belül a fa csónakok, a tágas tér, sok fa elem).
Mi volt az álmotok a dekorra, a meghívókra és a grafikára vonatkozóan?
Egyszerű, nem túl díszes, greenery dekort álmodtunk meg, mert ez nagyban illett is a helyszínhez, a sok fa elem miatt. Először az esküvőnk logóját, fő motívumát találtuk ki, amit tervező program segítségével terveztük meg, ez köszönt vissza minden olyan elemen, amit elektronikusan küldtünk el vagy nyomtatott formában helyeztünk el a nagy napon.
A meghívót környezetbarát módon nem nyomtattuk ki, hanem elektronikusan küldtük el a meghívottaknak és egy Facebook eseményt hoztunk létre a folyamatos kapcsolattartásra.
Az étlapot, ültetőket is ugyanerre a grafikára alapozva készítettük el, ezeket kinyomtattuk, itt is ügyeltünk rá, hogy ne legyen túl sok felesleges papír felhasználás, nyomtatás.
Az esküvőn volt egy tombola játékunk, ahol mindent vendég kapott a tányérja alá 1-1 tombola szelvényt. A tombolákon is a meghívó grafikája volt látható.
A dekor nagy részét egy ismerősünktől tudtuk megvenni, akiknek pontosan itt volt az esküvőjük, olyan dekorral, amit mi is elterveztünk. Hozzá már csak pár plusz tételt kellett beszereznünk. Voltak olyan elemeink, mint például fényfűzérek, fa dekor elemek, vázák, mécses tartók, amik alapból rendelkezésünkre álltak itthon. Ami meg hiányzott azt lehetőség szerint zero waste csoportban szereztem be pl. szabolcsi almás ládákat is, amiket lefestettem és ezeket helyeztük el a fa üdvözlő táblánál. A székeken székszoknya volt, és ezekre masnikat kötöttünk. Az asztal számozásokat mi készítettük, Pinterest-ről szereztem inspirációt, ugyanazt a juta csipke szalagot használtuk fel a díszítéséhez, amik a befőttesüvegeken is voltak. A székekre kerülő masnikat sikerült egy rendezvényszervező cégtől kölcsönözni. Virágok fehér-zöld színűek voltak. A dekoráció 90%-át a nagy nap előtti délután helyeztük ki a helyszínen, testvérem és barátnője segítségével. A virágokat az esküvő reggelén a virágos szállította ki, így azokat reggel gyorsan elhelyeztük az asztalokon, a dekor elemeken. A fő dekorációs virág a rezgő volt. Az üdvözlő táblára került dekorációs céllal zöld növény, valamint a főasztalon volt egy nagyobb fehér-zöld virág kompozíció.
Mi volt a catering koncepciója, milyen ételeket választottatok a vendégeknek?
Előzetesen végeztem egy rövid felmérést, hogy a meghívottak között ki mire érzékeny. Szem előtt tartottuk a változatos, sokszínű, hagyományos, svédasztalos menüt. Előételnek tálon kínálva volt felszolgálva libamájterrin Tokaji borban pácolt mazsolával, Eszterházy sonka rózsaborssal hintve és Camambert sajt kékszőlővel kísérve. Levesnek Újházi tyúkhúslevest választottunk. A főétel svédasztalon került tálalásra (halfilé chardonnay mártással, grillezett idényzöldségekkel, edami sajttal, Eszterházy sonkával bújtatott pulykamell-filé, hosszú szemű jázmin rizzsel, tradicionális flekken rózsabors-mártással, argentin steakburgonyával, marhapörkölt vajas galuskával), mellé többféle saláta, savanyúság volt választható. Két vendégünk volt gluténérzékeny, így a fenti menüsorból ők is tudtak olyan ételt választani, amit biztonsággal elfogyaszthattak.
Sós aprósütemények közül nagyon sok pogácsát, sós kockát, valamint vegyes édes aprósüteményeket (linzer, kókuszgolyó, mini isler volt) egy helyi kézműves cukrásztól rendeltünk. A gluténérzékenyeknek én magam sütöttem meg a glutén-, és laktózmentes pogácsát, valamint a glutén-, tej- és cukormentes csokis-epres muffinokat, amik nagyon nagy sikert arattak.
A torta meztelen torta volt, alsó szintje eper, felső szintje citrom ízű. Ez a torta aprólevelű eukaliptusszal volt díszítve. Emellé a torta mellé még két kisebb tortát is rendeltünk, az egyik Sacher, a másik E80 torta volt. Igyekeztünk gyümölcsös és csokis tortákat választani, hogy mindenki megtalálja azt az ízt, amit szívesen fogyaszt. A torták nagyon nagy sikert arattak, az utolsó morzsáig mind elfogyott az este alatt.
Hogyan esett a választásod erre a különleges Daalarna esküvői ruhára? Milyen élményeid vannak a ruhapróbákról?
Mindig is Daalarna ruhában szerettem volna kimondani az Igent. Mióta mennyasszony lettem, azóta folyamatosan nézegettem a honlapon a fazonokat, elképzeltem, hogy melyik állna jól rajtam. Így 5-6 típus volt az, amit mindenképp fel szerettem volna próbálni, hogy melyik az, ami a legszebben áll rajtam, legjobban illik hozzám. A ruhapróbák alatt a kísérőm édesanyám volt. A választott BDP 207-es modell volt az, amit először felvettem, már akkor éreztem, hogy nem is vagyok kíváncsi a többire, mert szerintem ez az igazi. Azért felpróbáltam sellő fazonú, csipkés, mélyebb kivágású, vagy zártabb ruhákat is.
A ruhapróba alatt a szalon munkatársai nagyon kedvesek és profik voltak. Folyamatosan figyelték a reakcióimat az adott ruhával kapcsolatban, nagyon jó ötleteket is adtak, hogy egy-egy fazont hogyan lehetne átalakítani. Végül együtt mondtuk ki, hogy a BDP 207-es lesz a befutó. Annyira jól állt már a szalonban is, mintha rám öntötték volna. Ragaszkodtam az eredeti darabhoz, a kisméretű uszályhoz, amit felgombolhatóra kértem, hogy az este folyamán ne tapossam le a ruhát. Hozzá kis méretű fátyol volt a hajamban. Nagyon tetszett a ruhában, hogy elől zárt és hátul nyitott, kiemeli a hátat. A ruhapróbákra és a szalonban töltött időre nagyon szép emlékkel gondolok vissza, a mai napig.
Mit szóltak a ruhához a vendégek és a férjed?
Férjem nem tudta, milyen ruha lesz rajtam, nagyon hosszú ideig titkoltam előle, ami nagyon nehéz volt számomra, meg szerettem volna vele megosztani a boldogságomat, de ahhoz ragaszkodtam, hogy csak a nagy napon láthat meg. Ami egy „first look” fotózással lett megörökítve. Sosem látott még fehér ruhában, így ez nagyon meglepő volt számára. A vendégek odavoltak a ruhámért, mindenki a hatása alatt volt. A kreatív fotózásunk alatt járókelők is megdicsértek, hogy mennyire csodás a ruhám. A könnyű, légies fazonja nagyon kényelmes volt a nagy napon, nagyon jól éreztem magam benne.
Mesélsz kicsit a többi részletről is a megjelenéseddel kapcsolatban?
Sminkemet Farkas Judit készítette, aki tavaly a húgomnak is. Tudtam, hogy szépen dolgozik, a próbasmink alkalmával találkoztam vele először és fantasztikusan kedves kisugárzása azonnal megfogott. Mivel nem sminkelem magam a hétköznapokon, így fontos szempont volt, hogy egy nem túl erős, de szép sminkem legyen, ami kellően kiemeli a szemeimet. A sminkem alapszíne kissé bronzos volt. A vendégek nagyon dicsérték, hogy nem változtatta meg az arcomat.
Judit ajánlotta a fodrászt, Cserhalmi Noémit, aki nagyon profi alkalmi frizurákat készít. Vele is a próbahaj alkalmával találkoztunk először és szintén nagyon jó hangulatban telt a frizura elkészítése. A választott frizura romantikus, kis konty volt (mivel nem nagyon hordom kiengedve a hajam), elől pár kilógó tinccsel.
Kiegészítő a hajamban lévő kisméretű fátyol volt, valamint kis fülbevaló. Nem igazán hordok ékszereket. A ruha fazonja miatt nyakláncra nem volt szükségem,
A nagy napon édesanyámnál készültem el, odahívtam a lányokat is, akiknek köszönhetően egy hercegnő lettem. Sosem éreztem magam ennyire szépnek, mint az esküvőnk napján. Mondtam is Juditnak, hogy elmegyek hozzá megtanulni kisminkelni magamat. Mikor a fotóssal, Tábi Katával mentünk anyutól a „first look” fotózásra, egy járókelő csak annyit kérdezett, hogy egy igazi menyasszony vagyok-e? Igen, az voltam. 🙂 Csodaszépnek éreztem magam
Melyek voltak a legemlékezetesebb pillanatok és legszebb élmények?
Számomra a készülődésem édesanyámnál, a kreatív fotózás, mert közös szabadtéri fotózásunk még sosem volt, illetve maga a meghitt és szeretetteljes szertartás, amit hálásan köszönünk az összes közreműködőnek.
Milyen volt a zene? Meddig tartott a parti? Volt nyitótáncotok?
Egyik volt kollegánk volt a DJ, akivel megbeszéltük milyen zenéket fog játszani. Nagyjából tudta is, hogy mi milyen zenéket szeretünk, mert jól ismer minket. Három, egymástól elkülönülő bevonuló zenénk volt (Lacinak, kisfiúnknak a gyűrűkkel és nekem), majd a szertartás alatt egy japán zongorista művei szóltak aláfestésként. A vacsora alatt végig film-, és sorozatzenék szóltak, halkan, de felismerhetően, ez a vendégeknek nagyon tetszett, többször voltak összekacsintások, mikor valaki felismert egy-egy zenét. Betanult nyitótáncunk ugyan nem volt, de a Trónok Harca főcímzenéjének zongora és cselló verziójára kezdtük el a táncolást. Elég sok kisgyerek volt a vendégek között, akik kellően energikus hangulatot biztosítottak, egyebek mellett emiatt is remek hangulata volt az egész esküvőnek, elejétől a végéig. A tánc a kemény maggal hajnalig tarott.
Mi volt, ami miatt a leginkább izgultál az esküvő előtt?
Az izgulás nem jellemző ránk és ez aznap sem volt másképp, tudtuk minden úgy fog sikerülni, ahogy elterveztük és leginkább igyekeztünk megélni a pillanatot és figyelni arra, hogy velünk együtt mindenkinek a lehető legjobb emlékei legyenek az esküvőnkről…..egyébként azt hiszem, ez maximálisan sikerült is.
Volt rossz emléked vagy olyan részlet, amit megváltoztatnál utólag?
Nincs, semmin sem változtatnék. Mindenki jól érezte magát, csodás nap volt. Minden nap szóba is kerül, hogy újra átélnénk ezt a napot, annyira jó volt.
Hogy érzed, változott-e valami azóta, hogy férj és feleség lettetek?
Most már végre hivatalosan is hívhatom férjemnek. 🙂
Deli Andrea - anyakönyvvezető, Szabó Szilvia – Koordinátor, Borsitczky András – DJ, Farkas Judit – Smink, Cserhalmi Noémi – Haj, Tábi Kata (CatherinArt) – Fotó, Csónakház Mulató – Helyszín, Menyasszonyi ruha: Daalarna
- Te is szeretnél szerepelni rovatunkban? Küldd el nekünk Daalarna ruhás esküvődet ide kattintva.
- Egy díjmentes Daalarna ruhapróbára jelentkeznél? Infók itt.
- Még több esküvői beszámolót találsz ezen a linken.
- Íme a teljes Daalarna BREATHE esküvői kollekció
- Upcycling és a legkedveltebb fazonok: Itt az új Daalarna kapszulakollekció
- Ha még esküvő előtt állsz, de keresed a tökéletes szolgáltatókat, klikk ide.
- Kövess minket az Instagramon és a Pinteresten még több inspirációért!