,,Életem első menyasszonyi ruhapróbája volt a jótékonysági vásáron, amire úgy érkeztem, hogy csak az élmény kedvéért próbálok ruhákat. Abszolút nem gondoltam, hogy fél óra múlva a menyasszonyi ruhám lesz, amivel a kezemben távozom.” – Valódi esküvőket bemutató rovatunkban ezúttal gyönyörű Daalarna menyasszonyunk, Fanni mesél a nagy nap pillanatairól, amit Mexikóban ünnepeltek. A Daalarna Jótékonysági Vásár iránt érdeklődők számára remek hírünk van: az idei ruhavásár 2024. szeptember 13-ig várja a menyasszonyokat akár 50-70 százalék kedvezménnyel (részletek ide kattintva).
Hogyan ismerkedtetek meg?
Több mint tíz évvel ezelőtt, Madridban ismerkedtünk meg Daniellel. Mindketten egy szemesztert töltöttünk kint, és egy diákszálláson, egy hatalmas házban laktunk Madrid külvárosában. A nyelvi akadályok ellenére – az én minimális spanyolom és az ő hasonló szintű angoltudása ellenére – hamar jó barátok lettünk, koncertekre, kiállításokra, piacokra jártunk együtt. A félév végén még „csak” barátokként búcsúztunk el: ő hazatért Mexikóba, én pedig Budapestre. Majd hónapokon át tartó, éjszakákba nyúló beszélgetések után világossá vált, hogy együtt kell lennünk.
Daniel vett egy repülőjegyet Budapestre, a reptéren megtörtént az első csók, majd hazametróztunk a közösen bérelt kis garzonlakásunkba, mintha ez lett volna a világ legtermészetesebb dolga.
Milyen volt a lánykérés?
Életünk talán legcsodálatosabb utazása során, Balin, Nusa Penida szigetén kérte meg a kezem. Az utolsó napok egyikén éppen egy sznorkeltúrára indultunk, amikor megálltunk egy szikla tetején, hogy megcsodáljuk a kora reggeli kilátást a környező szigetekre. Kettesben, egy elképesztő helyszínen, könnyekkel teli lánykérés volt.
Mi volt az esküvőtök koncepciója, milyen napot képzeltetek el magatoknak?
A kapcsolatunk kezdete óta tudtuk, hogy Mexikóban szeretnénk összeházasodni. Úgy éreztük, hogy ha már a világ másik felén éljük közös életünket, ezt a fontos napot Daniel családjának körében, Mexikóban szeretnénk megünnepelni. A lánykérés után elkezdtem böngészni a mexikói esküvői oldalakat, szolgáltatókat, Instagramot, de nem volt könnyű dolgunk. Mexikóban az esküvők általában 300 főtől kezdődnek, de az ezer-kétezer fős vendégség sem ritka. Mi viszont csak a szűkebb családot, barátainkat szerettük volna meghívni, nagyjából 50 fővel számoltunk. A tipikus mexikói haciendák, amelyekkel tele volt a Pinterest oldalam, azonnal kiestek emiatt.
A másik, amit biztosan tudtunk, hogy Mexikóvárostól nem túl messze (hiszen itt él Daniel családja), de a városon kívül szeretnénk megtartani az esküvőt. Egy olyan helyszínt kerestünk, ahol a ceremónia, a vacsora, a buli és a szállás egy helyen lehet, és a két család néhány napot együtt tölthet. Végül az esküvő előtt fél évvel kiutaztunk, hogy megnézzünk néhány kiszemelt helyszínt. Már majdnem a lista végére értünk, amikor Cuernavacában egy kis butikhotel tulajdonosa megemlítette, hogy készül egy másik helyszíne is, két régi hacienda-szerű épület hatalmas udvarral. Még nem állt nyitva senki előtt, hiszen éppen felújítás zajlott és szinte romokban volt az udvar, de ennek ellenére amint beléptünk, tudtuk, hogy megtaláltuk az álomhelyszínt.
Hogyan, mennyi idő alatt szerveztétek meg az esküvőt?
Nagyjából egy intenzív fél év alatt szerveztük meg. A legtöbb energiánkat nem is az esküvő, hanem az azt megelőző napok, és a családunk-barátaink mexikói utazásának segítése kötötte le. Meg kell említenem Rimay Dalmát, a ‘Mexikó-specialistát’ is, aki egy régi családi ismerős és idegenvezetőként dolgozik kint évek óta. Ő is rengeteget segített nekünk a szervezésben, helyszíni koordinálásban, elképesztő profin kalauzolta a magyar vendégeket.
Az esküvő előtti napon Tepoztlánba kirándultunk, ahol egy prehispán családegyesítő szertartáson és egy tisztító temazcal ceremónián is részt vettünk. Ez már önmagában is hatalmas élmény volt, nagyon megérintett minket, érzelmileg felért egy esküvővel.
Az ezt követő nap pedig valóban életem legboldogabb napja volt, a felébredés percétől az utolsó pillanatig.
Melyek voltak a legemlékezetesebb pillanatok és legszebb élmények?
Már a készülődés órái is emlékezetesek: együtt reggelizni a magyar és mexikói családdal, fogadalmat írni a fodrászszékben, felöltözni anyukámmal és a legjobb barátaimmal…
A legszebb percek viszont a szertartás pillanatai voltak. A hivatalos házasságkötés Magyarországon történt, Mexikóban pedig egy szimbolikus szertartást, ún. handfasting-ot tartottunk. Családtagjaink és barátaink színes szalagokkal kötötték össze a kezünket, ahol minden színnek külön jelentése volt. Igyekeztünk a szalagkötőket úgy kiválasztani, hogy a szín hozzájuk is illjen: Daniel édesanyja és édesapja, anyukám, testvéreink, keresztszüleink és legjobb barátaink kötöttét át a kezünket és adták ránk ezzel áldásukat.
A szertartást Daniel unokatestvére és Dalma vezették, spanyol és magyar nyelven. Egyszerre volt megható, vidám, tele szeretettel és őszinte pillanatokkal.
Az este folytatása pedig egy igazán felszabadult buli volt tradicionális mexikói menüsorral, pálinkával és tequilával, improvizált nyitótánccal, cumbiával és cigányzenével, valamint éjfélkor az elmaradhatatlan mariachi zenekarral.
Emlékezetes marad az a tíz perc is, amikor késő este, tequilával a kezünkben, a fotósunkkal karöltve bevágódtunk az egyik csodaszép, hatalmas márvány fürdőszobába, hogy megörökítsük azt az önfeledt boldogságot, ami egész éjjel átjárt minket.
Hogyan esett a választásod erre a különleges Daalarna esküvői ruhára?
A Daalarna ruhám volt legelső dolog, ami megvolt az esküvőre, még a helyszín szervezése előtt. Életem első menyasszonyi ruhapróbája volt a jótékonysági vásáron, amire úgy érkeztem, hogy csak az élmény kedvéért próbálok ruhákat. Abszolút nem gondoltam, hogy fél óra múlva a menyasszonyi ruhám lesz, amivel a kezemben távozom. Niki, a Daalarna stylistja már néhány perc után pontosan értette a stílusomat, az esküvőnket, és hihetetlen emberismerettel és kedvességgel vezetett végig a próbán. Tulajdonképpen előbb tudta, melyik lesz az én ruhám, mint én magam…
A ruhám nagyon különleges és egyedi, leginkább a bohém, laza szabása és a csipke mintája fogott meg, ami egyszerre emlékeztet egy magyaros hímzés mintájára és a mexikói népviseletekre. Bármelyik lehetne, miközben valójában egyik sem pontosan.
Mesélsz kicsit a többi részletről is a megjelenéseddel kapcsolatban?
A „pártám” egy tradicionális kolumbiai kézműves munka volt, amit évekkel ezelőtt néztem ki Pinteresten, és látatlanban rendeltem meg Kolumbiából. Tökéletesen kiegészítette a ruhám! Az ő kalapja szintén egy kolumbiai készítőtől származik. A gyűrűinket egy magyar ékszerész tervezte, a lánykérés helyszínéről hozott korallok nyomatát használta fel a tervezéskor.
A sminkemet Daniel húga készítette el, és a fodrászt is ő segített leszervezni. Nem volt próbahajam, próbasminkem, csak inspirációs fotókat küldtem neki az esküvő előtt. A fodrászszékben ülve alakultak a részletek, de emiatt egy percig nem aggódtam, hiszen jól ismer már engem és a stílusomat – na meg arról is biztosított, hogy annyiszor kezdjük újra ha kell, ahányszor csak szeretném, amíg nem vagyok aradéktalanul elégedett. A virágcsokrot és a dekort egy helyi virágkötő készítette, akit Instagramon találtam.
A fotósunkat sokáig kerestük, de rögtön beleszerettünk a munkájába: abba a dokumentarista látásmódba, amivel az esküvőket fotózza. Nagyon fontosnak tartottuk Daniellel, hogy erről a valóban megismételehetetlen alkalomról, amikor együtt van a családunk, szuper fotók szülessenek.
A menyecskeruhám megtalálása viszont jóval több időbe telt. Végül három nappal az esküvő előtt, egy mexikóvárosi piacon szereztem be a hagyományos, kézzel hímzett ruhám. Szép keretet adott a két menyasszonyi viseletem kiválasztása az esküvőszervezésnek.
Mi volt, ami miatt a leginkább izgultál az esküvő előtt?
Hogy teljesen elkészül-e a helyszín felújítása az esküvőre, sajnos nem készült el. Erről ráadásul csak néhány nappal az esküvő előtt értesültünk, úgyhogy egy másik hotelbe kellett átszervezni a teljes násznép és a mi szállásunkat is – de azt hiszem, ez végül semmit nem befolyásolt a nagy napon, így volt nekünk tökéletes.
Fotók: @whitelab.mx, Ruha: Daalarna, Helyszín: Casa de los Arcángeles, Cuernavaca, Mexikói programok szervezése: Rimay Dalma, Gyűrűk: Studio Ék, Virágok: @floralcollectif.mx
- Te is szeretnél szerepelni rovatunkban? Küldd el nekünk Daalarna ruhás esküvődet ide kattintva.
- Egy díjmentes Daalarna ruhapróbára jelentkeznél? Infók itt.
- Még több esküvői beszámolót találsz ezen a linken.
- Upcycling és a legkedveltebb fazonok: Itt az új Daalarna kapszulakollekció
- Atelier by Daalarna – A Daalarna új, exkluzív vonala, ha fényűző esküvői ruhára vágysz
- ILLUSION – Itt a Daalarna új esküvői kollekciója
- Ha még esküvő előtt állsz, de keresed a tökéletes szolgáltatókat, klikk ide.
- Kövess minket az Instagramon és a Pinteresten még több inspirációért!