Csenge és Andris történetét az elegancia, az önazonosság és a mély érzelmek jellemzik, amelyeket egy különleges helyszín, a Kiscelli Múzeum grandiózus templomtere tett felejthetetlenné. A menyasszony ezen a lenyűgöző napon a Daalarna MIRROR kollekciójának egyik ikonikus sellő ruhájában ment férjhez, amely tökéletesen kiemelte kecsességét és stílusát. A letisztult, részletgazdag menyasszonyi ruha, a finoman kidolgozott csipkemotívumokkal és az elegáns organza uszállyal a nap egyik fénypontjává vált. Ismerjétek meg közelebbről az elegáns esküvő megható és inspiráló pillanatait!
Hogyan ismerkedtetek meg?
Tinderen keresztül ismertük meg egymást, az egyik barátnőm jóvoltából. A COVID alatt, amikor ki se mozdultunk otthonról, és nem volt sok lehetőség az ismerkedésre, a barátnőm viccesen megjegyezte, hogy akkor ő most megtalálja a jövendőbeli férjemet a platformon… és megtalálta. (Pedig hevesen ellenkeztem, amikor Andris profilját megmutatta, és jobbra húzta.)
Milyen volt a lánykérés?
Az egyetem alatt Párizsban tanultam egy évig, így második otthonommá vált. Nagyon szerettem volna már egy ideje Andrisnak is megmutatni a várost, a kedvenc helyeimet, aztán végül a születésnapomra kaptam egy párizsi utazást, amit a gyanú elterelése végett Andris egybekötött egy Paris Saint-Germain meccsel. Ezután nagy meglepetésként ért, amikor a Jardin de Luxembourg kertjében letérdelt, és feltette a nagy kérdést.
Mi volt az esküvőtök koncepciója, milyen napot képzeltetek el magatoknak?
Olyan esküvőt szerettünk volna, amelynek minden apró részlete kettőnket, a kapcsolatunkat és a stílusunkat tükrözi: vagyis elegáns és letisztult.
Nem szerettünk volna olyan hagyományokhoz ragaszkodni, amikkel nem tudunk azonosulni (ilyen volt például a menyasszonytánc, a csokordobás vagy a töltött káposzta). Emellett pedig fontos szempont volt, hogy a vendégeinknek is felejthetetlen élményt szerezzünk, az ő igényeiket is figyelembe vegyük.
A programot úgy állítottuk össze, hogy ne legyen túlságosan sűrű a nap (a polgári esküvőt három héttel korábban tartottuk, és a kreatív fotózásra is később került sor) és ténylegesen jelen tudjunk lenni, megélni az egész napot. Este pedig egy óriási bulit szerettünk volna csapni a családjainkkal, barátainkkal! A visszajelzések alapján sikerült is mindezt elérnünk.
Hogyan, mennyi idő alatt szerveztétek meg az elegáns esküvő részleteit?
Az esküvőt körülbelül 9-10 hónap alatt ketten szerveztük meg, ugyanis elsőre, amikor kiválasztottuk a helyszínt, kiderült, hogy nincs szabad időpont 2023-ra. Aztán nem sokkal később felhívtak minket, hogy mégis felszabadult egy időpont, és itt már nem volt kérdés, hogy a miénk lesz. Amikor azt éreztük a szervezés során, hogy túl sokat vállaltunk, akkor maximálisan számíthattunk a családjainkra, barátainkra, akiknek ezúton is köszönjük a rengeteg segítséget. A letisztult, elegáns esküvő 2023 júliusában lett megtartva.
Hogyan választottátok ki a helyszínt?
A helyszínre teljesen véletlenül, egy esküvőszervező Instagram posztjában figyeltünk fel. Ha jól emlékszem, nem is volt megjelölve a helyszín, így indult is számunkra a kutatómunka, hogy megtudjuk, mi ez és hol lehet. Amikor először beléptünk, azonnal elvarázsolt minket a Kiscelli Múzeum templomtere. Egyszerre volt letisztult és grandiózus. Az volt az egyetlen nehézsége, hogy ide tényleg mindent nekünk kellett leszervezni, az utolsó bútordarabig, ami picit megriasztott minket elsőre. Ezután rengeteg szép helyszínt megnéztünk még, viszont mindig arra jutottunk, hogy mind szép, de egyik sem a Kiscelli Múzeum. Utólag pedig kijelenthetjük, hogy minden befektetett munkát megért ez a helyszín.
Mi volt az álmotok a dekorra, a meghívókra és a grafikára vonatkozóan?
Nagyon egyszerű dekorációt álmodtunk meg, olyat, ami kiemeli a helyszín adottságait. Ez esetünkben a templomtér méreteit, illetve a nyers téglafalakat jelentette. Ezt szerettük volna tehát hangsúlyozni fényfüzérekkel, gyertyákkal, drapériákkal és tükrökkel. Olyan hangulatot igyekeztünk teremteni, amivel úgy érezhetjük, mintha nem is beltéren lennénk. Virágokat egyáltalán nem terveztünk sehová, helyette rengeteg zölddel dolgozott a dekoros csapatunk. Emellett pedig még olajfacsemetéket is elhelyeztünk a térben.
Összességében egy letisztult, elegáns, kissé mediterrán hangulatú belső teret sikerült létrehozni.
A meghívó volt az egyetlen olyan dolog, amit saját kezűleg szerettünk volna elkészíteni. Itt is az egyszerűséget tartottuk szem előtt. Andris nővére nagy segítségünk volt, ő készített nekünk egy-egy csodás grafikát a Szilágyi Dezső téri templomról, ahol az egyházi esküvő zajlott, valamint a Kiscelli Múzeumról. Ezek szerepeltek a meghívón, a széleit pedig arany füstfóliával dekoráltuk.
A grafikákat is nagyon egyszerűre terveztük, minden fekete-fehér volt. Az asztalszámok helyett néhány számunkra fontos helyszínről neveztük el az asztalokat, és mindegyik helyszínhez párosítottunk egy ott készült közös fényképet.
Mi volt a catering koncepciója, milyen ételeket választottatok a vendégeknek? És a sütemények + menyasszonyi torta?
A cateringnél a legfontosabb az volt, hogy finom ételeket tudjunk felszolgálni, illetve a júliusi forróságra készülve szerettük volna, ha van könnyedebb opció is, ezért itt is eltértünk a hagyományos sültes-rántott húsos tálaktól. És ha már forróság, a szokásos vendégváró falatok helyett fagyival vártuk a násznépet – legnagyobb örömükre, mert tényleg nagyon meleg volt.
Emellett fontos megemlíteni azt a szuper, egyedülálló koncepciót, amit a cateringes cégünk képviselt. A megmaradt ételt az esküvő után rögtön elszállították rászorulók részére, a vacsorához pedig kis átmérőjű tányérokat készítettek ki, így elkerülhető volt, hogy túl nagy adagokat szedjenek a vendégek, ami aztán ott marad.
Szerettük volna elkerülni a hagyományos, sorállós tortaosztást, ezért volt egy kisebb rozmaringos-barackos túrótortánk, amit felvágtunk, fehér krémmel volt burkolva és aranyszórással díszítve. Ezzel párhuzamosan a desszertasztalra bekészítették a felszolgálók az előre felvágott, különböző ízű tortákat: málnás csokitorta, bodza-lime sajttorta, citromos tarte és Asztalka krémes, a budai Asztalka cukrászdából.
Hogyan esett a választásod erre a különleges Daalarna esküvői ruhára? Milyen élményeid vannak a ruhapróbákról?
A Daalarnánál eltöltött egy év alatt számtalanszor elképzeltem, hogy vajon melyik ruhában fogok majd férjhez menni, mert az egy percig sem volt kérdés, hogy Daalarna menyasszonyi ruhám lesz.
Mindig is a kisebb szoknyás, illetve a sellő fazonú darabok tetszettek a legjobban. Nem szerettem volna királylányos ruhát. Nagyon tetszett az a ruha, amit végül választottam, de akadt egy komoly kihívója, ami természetesen egy nagyszoknyás fazon volt. A menyasszonyi ruhámhoz végül választottam még egy gyönyörű, nyitott organza uszályt, amit a vacsora előtt vettem le.
A próbákat nagyon szerettem, Nikiék a szalonban végtelenül kedvesek, segítőkészek és türelmesek voltak. Ami meglepett, hogy nehezebben hoztam meg a döntést, mint amire számítottam: három próbára volt szükségem hozzá. Harmadjára egyedül mentem, a szalonban eltöltött idő alatt sokszor azt láttam, hogy hasznos, ha az ember egyedül, a saját gondolataival áll a tükör előtt. Nem is mondtam el senkinek a legjobb barátnőmön kívül, hogy milyen ruhát választottam, anyukám is a varrodai próba során látta először.
Mit szóltak a ruhához a vendégek és a férjed?
A vendégek egytől egyig odáig voltak érte, mindenki kiemelte, hogy mennyire passzolt hozzám és milyen gyönyörűen kidolgozott az egész ruha. A férjemnek pedig itt átadnám a szót.
Andris: Csenge az esküvő előtt is többször mutatott nekem gyönyörű Daalarna kollekciókat, amiből már akkor el tudtam képzelni rajta szinte mindegyiket. Onnantól viszont, hogy kiválasztotta álmai esküvői ruháját, már sejtelmem sem volt, hogy végül milyen modellt választhatott. (Ahogy ő sem ismerte az én választott öltönyömet.)
Csak abban voltam biztos, hogy Csenge gyönyörű lesz. Eljött a nagy napunk és amikor a templomi esküvőn a bevonuláskor először megláttam, bevallom úgy éreztem, hogy a világ legszebb menyasszonya jön hozzám. Sosem felejtem el azt a pillanatot.
Mesélsz kicsit a többi részletről is a megjelenéseddel kapcsolatban Csenge? (smink, frizura, kiegészítők, stb.)
A ruha már önmagában annyira különleges volt, hogy a kiegészítőkben, sminkben, hajban az egyszerűségre szerettem volna törekedni. A hajam kontyban volt, visszafogott nude sminkkel. Egy pici fülbevalót és egy hajdíszt választottam még, amin arany levelek voltak. Így szép összhangot alkotott a ruhával, hiszen a csipkében szintén megjelentek a levelek. Mindkét ékszert Rienne Bride készítette.
Ha 5 szóval kellene jellemezned, milyen volt az esküvőtök?
Lélegzetelállító, emlékezetes, önazonos, teljes, meghitt.
Melyek voltak az elegáns esküvő legemlékezetesebb pillanatai és legszebb élményei?
Több ilyen is volt! Amit kiemelnék, az a pillanat, amikor kimondtuk az igent, anyukám beszéde, és a barátnőimmel a közös készülődés.
Emellett volt egy emlék ami megmaradt bennem: állok az asztalunknál egyedül, körbenézek a teremben, egészen álomszerű a dekoráció, Andris pedig éppen az italpultnál koccint a barátainkkal, miközben azok az emberek, akiket a legjobban szeretünk boldogan táncolnak, nevetnek. Fantasztikus érzés volt!
Plusz egy emlék, ami nem magához a nagy naphoz kapcsolódik, hogy minden asztalra kitettünk egy-egy egyszer használatos fényképezőgépet, hogy a vendégek a saját szemszögükből is megörökíthessék az esküvőt. Csodálatos volt először végignézni az előhívott fotókat.
Milyen volt a zene? Meddig tartott a parti? Volt nyitótáncotok?
A zene is maximálisan a mi ízlésünket tükrözte, a DJ-k semmi olyat nem játszottak, amit korábban tiltólistára helyeztünk. Alapvetően a NECC partyra hajazó retro és a mai slágerek keveredtek. A buli hajnali háromig tartott, de már este kilenckor elkezdtük!
Itt említeném meg az egyedi köszönőajándékokat. Nem szerettünk volna a hagyományos ajándékokhoz ragaszkodni, és végül a férjem igazán egyedi ötlettel állt elő, ami az volt, hogy szerződjünk le egy taxitársasággal, és adjunk a vendégeknek taxikuponokat. Így a meghívottak tovább tudtak maradni és az alkoholfogyasztásra sem lehetett kifogás, hogy „bocsi, vezetek”. Ily módon tudtuk segíteni a vendégek hazajutását a sok-sok óra tánc után. Nagyon értékelte mindenki a gesztust.
Két nyitótáncunk is volt: a vacsora után egy angolkeringővel kezdtünk, a torta után pedig egy kalotaszegi csárdást adtunk elő. Tizenhárom évig néptáncoltam, és Andris felvetette, hogy ez valamilyen formában megjelenhetne az esküvőn.
Elképesztő munkát tett bele, hogy megtanulja az egyik legnehezebb táncot, úgy, hogy nem rendelkezik táncos múlttal. Ez a legromantikusabb gesztus, amit eltudok képzelni!
Mi volt, ami miatt a leginkább izgultál az esküvő előtt?
A helyszín adottságaiból kifolyólag sok különböző szolgáltatóval dolgoztunk együtt, én azon aggódtam egyedül, hogy sikerül-e összehangolni a munkájukat. Igyekeztünk mindent e-mailben leírni, több közös egyeztetést szervezni, bevonva a családot, barátokat, így ha az esküvő során bármilyen kérdés felmerülne, ők is tudjanak válaszolni. Végül egy nagyon profi csapat kovácsolódott össze, a háttérben mindent intéztek, nekünk csak annyi dolgunk maradt, hogy élvezzünk minden pillanatot.
Andris talán legjobban a templomi fogadalomtól és a vacsora alatt elmondott köszöntő beszédtől tartott, azt akarta, hogy mindent sikerüljön úgy elmondani és átadni azokban az életre szóló pillanatokban, amikre természetüknél fogva felkészülni is szinte lehetetlen. De hála Istennek sikerült!
Tökéletes napunk volt, amit ha lehetne, bármikor újra megélnénk.
Volt rossz emléked vagy olyan részlet, amit megváltoztatnál utólag?
Rossz emlék egyáltalán nincs, viszont azon az egyen változtatnék, hogy a nyitótánc után visszavenném a ruhámat, hogy még több ideig lehessen rajtam.
Sikerült elutaznotok nászútra, vagy még várat magára?
Az esküvő után két nappal rögtön elutaztunk Caprira egy hétre, kipihenni az esküvő fáradalmait. Szerettünk volna emellett egy messzebbi úticélra is ellátogatni, így télen a Maldív-szigeteket fedeztük fel.
Hogy érzed, változott-e valami azóta, hogy férj és feleség lettetek?
Igen! Abszolút azt érzem, hogy mélyebb a kapcsolatunk a tudat által, hogy örökre elköteleződtünk a másik mellett, őt választottuk társunknak életünk végéig.
,,Azzal, hogy barátaink, családunk és – hitem szerint – Isten előtt is fogadalmat tettünk egymás mellett, a lehető legbensőségesebb és legbiztosabb fázisba fejlődött a kapcsolatunk. Máig az egyik legbüszkébb pillanatom, amikor Csengét a feleségemként mutathatom be. Egészen jó ez a házasság dolog.’’ – tette hozzá Andris.
Ruha: Daalarna, Smink: Kozián Fanni, Haj: Zólyomi Viktor, Ékszerek: Rienne Bride, Fotó: Gerencsér Gréta, Videó: Recon Films, Helyszín: Kiscelli Múzeum, Dekor: Chetres, Fény dekoráció: DEMENY FényDekoráció, Bútorok: Sátorkölcsönző, Olajfák: Borhy Kertészet, Meghívó grafika: dorann.art , Catering: JótéKonyha, Fagyi: Gelarto Rosa, Torta: Asztalka Cukrászda ,Zene és technika: Ben Flows és Danny Better, Autó: Rent a Classic.
- Te is szeretnél szerepelni rovatunkban? Küldd el nekünk Daalarna ruhás esküvődet ide kattintva.
- Egy díjmentes Daalarna ruhapróbára jelentkeznél? Infók itt.
- Még több esküvői beszámolót találsz ezen a linken.
- Íme a teljes Daalarna REMEMBER esküvői kollekció
- Upcycling és a legkedveltebb fazonok: Itt az új Daalarna kapszulakollekció
- Barátságból szerelem: Eszter és Máté meghitt balatoni esküvője
- Atelier by Daalarna – A Daalarna új, exkluzív vonala, ha fényűző esküvői ruhára vágysz
- Daalarna ruhában Izland tájain: egy lélegzetelállító elopement esküvő részletei
- Ha még esküvő előtt állsz, de keresed a tökéletes szolgáltatókat, klikk ide.
- Kövess minket az Instagramon és a Pinteresten még több inspirációért!