Ezúttal egy felhőtlenül boldog és felszabadult Balaton-parti esküvő emlékeit osztjuk meg veletek Valódi esküvők rovatunkban. Ági beszámolójából nem csak azt tudhatjátok meg, hogy a 2020-as nehézségek ellenére milyen fantasztikusan sikerült a júniusról augusztusra módosított nagy napjuk, de azt is elmeséli, miért döntött két különböző stílusú Daalarna ruha mellett.
Hogyan ismerkedtetek meg?
Egy vonatúton. Zsolti profi sportolóként épp akkor költözött Debrecenbe, én pedig a szüleimet látogattam meg Nyíregyházán. Budapestre ugyanazon a vonaton utaztunk. Miután felszállt, odaköszönt, majd megkérdezte, hogy ismerjük-e egymást. Elég elszánt volt, mert a nemleges válaszom ellenére odaült mellém. Nem lehetett nem beszélgetni vele, mindenre is kiváncsi volt.
Milyen volt a lánykérés?
Váratlan. És utólag belegondolva, nagyon jól előkészített. A történethez hozzátartozik, hogy az első szerelmi vallomásra elég sokat kellett várni, mert a Debrecen-Budapest távolság és a hétvégi meccsei miatt nem indult teljesen zökkenőmentesen a kapcsolatunk. Már majdnem fél éve együtt voltunk, amikor Szentendrén egy dunaparti vacsora, majd séta után a templomkertben végre kimondtuk, hogy szeretjük egymást. A szentendrei vacsorákat, sétákat és a templomkerti romantikát pár havonta megismételtük. A lánykérésre pontosan ugyanígy került sor, egy hétfői munkanapon.
Mi volt az esküvő koncepciója, milyen napot képzeltetek el magatoknak?
Nem volt kifejezett koncepciónk, bár az esküvőnket megelőző három évben nyolc esküvőn is voltunk, és ezeknek a tapasztalatai alapján kimondatlanul is tudtuk, mi mire vágyunk: normál léptékű esküvő, fülledt nyári meleg, szabadtér, lehetőleg a Balaton környékén, ahová minden évben, a házassági évfordulónkra vissza tudunk térni ünnepelni.
Hogyan találtátok meg az ideális helyszínt?
Tavaly nyár végén, egyik kedvenc időtöltésünk, a Balaton körüli biciklizéssel egybekötött borkóstolás során találtunk rá a Koczor Pincészetre. Talán még az első fröccsön sem voltunk túl, mikor eldöntöttük, hogy ott szeretnénk az esküvőnket tartani. Így lett a koncepció része a csodás balatoni panoráma, szőlőbirtok, szabadtéri vacsora és buli, óriási, faszenes grillpult, finom borok, és közvetlen, nagyon kedves és mindenben segítőkész tulajdonos. Szóban már aznap lefoglaltuk az egyetlen szabad, június végi időpontot időpontot, ami egyúttal édesapám és öcsém névnapjára is esett.
Hogyan, mennyi idő alatt szerveztétek meg az esküvőt? A 2020-as események mennyire nehezítették meg számotokra az esküvőszervezést?
A szolgáltatókat „pillanatok alatt” kiválasztottuk, a barátok esküvőinek tapasztalatai alapján tudtuk, milyen stílusú embereket keresünk. Úgy terveztük, hogy a további szervezést kora tavasszal folytatjuk. Február végén elutaztunk két hétre, és mire hazaértünk, épp lezárták az országot. Április végére úgy tűnt, hogy esélytelen lesz a júniusi esküvő, illetve nem is tudtunk/mertünk a szervezéssel foglalkozni, ezért egy április végi napon felhívtuk a pincészet tulajdonosát, akivel a 2020-ra még szabad két időpontot, augusztus 1-jét és október 17-ét lefoglaltuk.
Óriási szerencsénk volt, mert a fotósunk kivételével mindenki szabad volt augusztus 1-jére, ő viszont a szintén fotós feleségét tudta maga helyett aznapra ajánlani, aminek utólag jobban nem is örülhettünk volna. A vírushelyzet miatt az átszervezéskor még a vendégeink is mind szabadok voltak augusztus elsejére. Megjegyzem, hogy az eredeti dátumunkon éppen a Balatonnál voltunk, és nem örültünk volna az aznapi időjárásnak.
Mi volt az álmotok a dekorra, a meghívókra és a grafikára vonatkozóan?
A Koczor pincészet álomszép balatoni panorámával és nagyon stílusos kerti bútorokkal, boroshordókkal, Pinterestre illő fa limonádé bárral, boldogságkapuval, és sok boroshordóval rendelkezik, a dekoráció stílusa ezért adott volt. Az én álmom a fényfüzérekkel történő világítás, fa kiegészítők és zöld-fehér színek voltak. Marton Marcsi, az Angyalok Műhelye tulajdonosa a Pinterest mappámba lementett hangulatképek alapján gyönyörű dekorációt készített.
Mi volt a catering koncepciója, milyen ételeket választottatok a vendégeknek?
A hagyományos húsleves mellett a koncepció a kerti parti volt. Hihetetlen hangulata volt, ahogy az óriási grillpult alá begyújtottak. A húsok, sajtok és a zöldségek is mind a grillen, frissen, a vendégek szeme láttára készültek. Szinte minden vendég külön megjegyezte, mennyire finom volt a vacsora.
És a sütemények + menyasszonyi torta?
A desszertasztal süteményeit és a menyasszonyi tortát is Streit Kriszti (Desszeretlek) készítette. A desszertasztalon tart-ok, cake-pop-ok és pohárdesszertek voltak isteni finom ízkombinációkkal, illetve egy vegán csokitorta. A menyasszonyi torta mindhárom emelete más-más ízű volt, illetve volt egy mindenmentes csoki-rum-dió ízű kísérőtorta.
Hogyan esett a választásod erre a különleges Daalarna esküvői ruhára? Milyen élményeid vannak a ruhapróbákról?
Igazából két különleges Daalarna esküvői ruhám is volt. Mindenképpen vágytam egy hosszú uszályos, sellő fazonú, „elakad a lélegzetem” típusú ruhára, viszont tudtam, hogy egy ilyen ruhában a nyitótáncot sem tudom eltáncolni. Márpedig mi nagy táncosok vagyunk; lépegetős, összeborulós nyitótánc fel sem merült. Mivel nem szerettem volna, ha csak az első táncig hordhatom az esküvői ruhámat, ezért kinéztem magamnak egy combközépig felsliccelt, puhatüll, pörgő szoknyás, nagyon bulis ruhát. Ezt még tavaly ősszel a Daalarna vásáron meg is tudtam venni. Az „elakad a lélegzetem” típusú ruhára pedig pontosan úgy esett a választásom, hogy elakadt a lélegzetem, amint felpróbáltam.
Mit szóltak a ruhához a vendégek és a férjed?
A férjemmel az első találkozással egybekötött vallomás/fogadalomtétel nagyon romantikus környezetben, egy romtemplomnál történt, és drámai hatásra számítottam a ruhámmal kapcsolatban. A drámai hatás elmaradt, mert egyből azt mondta, hogy pontosan ilyen látványra számított.
Mesélsz kicsit a többi részletről is a megjelenéseddel kapcsolatban?
Zsolti külön kérése volt, hogy mivel a hétköznapokban sem viselek sminket, illetve a hajamat is maximum begöndöríteni szoktam, az esküvőn is maradjak a természetességnél. Így a sminkemet Balla Emese (Emese Balla Make Up) teljesen láthatatlanra készítette. A hajamat szombat reggel én mostam meg, majd göndorítettem be. A fodrászom csak egy lófarokba összekötötte, és beletűzte az egyik kedves ismerősöm által, saját kezűleg készített hajdíszt.
Milyen emlékeid vannak a nagy napról?
Egészen a templomi szertartásig teljesen nyugodtak és lazák voltunk. Ahogy korábban írtam, a készülődést követően egy romtemplomnál volt az első találkozás és elmondtuk egymásnak, amivel készültünk. Még a templomhoz is úgy mentem a szüleimmel, hogy egy kis izgatottságon kívül mást nem éreztem. Ezt követően viszont annyira felgyorsultak az események, minden annyira intezívvé vált, hogy a délután 4-től hajnal 4-ig terjedő időt úgy érzékeltem, mintha egyetlen pillanat alatt telt volna el.
Milyen volt a zene? Meddig tartott a parti?
A zenét DJ-k szolgáltatták. A vendégek többsége hajnali 3 körül elment aludni, és 4-ig már csak a kemény mag maradt. Én hajnali 4-re már mezítláb is alig bírtam a lábamon állni, és remegtem a kimerültségtől. Másnap gondolkodtunk azon, vajon rossz volt-e a buli, amiért a fiatalok többsége is olyan „korán” hazament, de arra jutottunk, hogy valószínűleg mindenkit leszívott a nap, mégiscsak délután 4-től tartott a program, és tényleg nagy meleg volt.
Melyek voltak a legemlékezetesebb pillanatok?
Rengeteg van, például a templomi bevonulás fátyolban, majd a polgári szertartásra történő bevonulás a kedvenc közös számunkra, Jimmy Fontana-tól az Il mondo-ra. Az anyakönyvvezető szülőköszöntője, ami alatt mind könnyeztünk. Amint megkaptuk a házassági anyakönyvi kivonatot, amit Zsolti úgy kezdett el ünnepeltetni, mintha épp egy kupát nyertünk volna meg.
Ahogy a faszenes grill alá begyújtottak, és órási tűz, majd füst volt. A nyitótáncunk, ami alatt annyira izgultam, hogy volt versenytáncosként szégyenszemre én rontottam többször is. Ahogy éjfélkor a töltött káposztát úgy ettem, mint akit előtte éheztettek.
Mi volt a legszebb élményed?
A vacsora előtt édesapám és Zsolti beszédei. Mindkettő egyszerre volt megható és vicces. Úgy éreztem, hogy az ő beszédeik által vált az esküvőnk személyessé és kerekké.
Mi volt, ami miatt a leginkább izgultál az esküvő előtt?
Egyrészt izgultam, hogy mindenki el tudjon, illetve merjen jönni, biztonságban érezze magát egész nap, tehát ne kelljen az időjárás miatt zárt térben lenni. Augusztus 1-jére ugyanis már jöttek olyan hírek, hogy családi rendezvényeken, esküvőkön sokan fertőződtek meg. Végül sajnos az utolsó két hétben összesen 15 vendég mondta le az esküvőt, többségük a koronavírus miatt.
Másrészt azért is izgultam, hogy mind a 75-80 fő úgy érezze, hogy fontosak nekünk, és örülünk, hogy velünk ünnepelnek. Mivel nem tudtam, hogy édesapám és Zsolti milyen beszéddel készülnek, én is mondtam egy pár mondatot a vendégeknek, ami előtt annyira izgultam, hogy jól el is felejtettem, így végül fel kellett olvasnom.
Volt rossz emléked vagy olyan részlet, amit megváltoztatnál utólag?
Rossz emlékem egyáltalán nincsen. Vannak apró részletek, amelyekre utolólag nagyobb figyelmet fordítottam volna, de ezek olyan apróságok, hogy szóra sem érdemesek.
Hova utaztatok nászútra?
Az esküvő utáni hetet a Balatonon töltöttük biciklizéssel, borkóstolással, evés-ivással. Számunkra ez a tökéletes nyári program, ezért egyáltalán nem bántuk, hogy a vírus miatt nem tudunk külföldre utazni. Egyébként is szeretünk télből a nyárba menni, ezért reméljük, hogy télen, vagy kora tavasszal már lehet utazni, amit majd kinevezünk nászútnak.
Fotós: Tábi Kata (CatherinArt), Filmesek: Takács Patrik és Takács Dóra (Patrik and Dora), Ruhák: Daalarna, Torta: Streit Kriszti (DESSZEReTlek), Virág és dekoráció: Marton Marcsi (Angyalok Műhelye), Smink: Balla Emese (Emese Balla Make Up), DJ-k: IfYouPar, Fodrász: M design hajstudió, Ceremóniamester: Bahrami-Till Andrea
Te is szeretnél szerepelni Valódi esküvők rovatunkban? Küldd be nekünk Daalarna ruhás esküvődet ide kattintva. Még több valódi esküvői beszámolót találsz ezen a linken, vagy kövess minket az Instagramon és a Pinteresten még több inspirációért!