Krisztina és Marcell a Vértes szívében, egy kis katolikus templomban mondta ki egymásnak a boldogító igent, az azt követő tradicionális sváb parasztlakodalom pedig egy gánti vadászfogadóban zajlott. A gyönyörű menyasszony a Daalarna jótékonysági vásáron talált rá különleges, sellő fazonú ruhájára, amit egy hófehér orchideacsokorral tett teljessé.
Hogyan ismerkedtetek meg ?
A férjemmel az egyetemen ismerkedtünk meg, ő az utolsó félévét kezdte, én az elsőt. A szobatársnőim ragaszkodtak, hozzá, hogy a karácsony előtti, utolsó tánckör alkalmával tartsak velük. Így 2012. 12. 12-én találkoztunk először, utána pedig az első randi következett. Azóta is együtt vagyunk.
Milyen volt a lánykérés?
A lánykérés számomra nagyon meghatóra sikeredett. 2018 februárjában elutaztunk Svédországba, egy kis sífaluba, Åre-be. Nem sejtettem semmit, hiszen az ő születésnapját ünnepeltük. Az egyik nap megkért, hogy menjünk fel az egyik hegyre, csak mi ketten. Már a felvonóban is mindketten izgultunk, éreztem, hogy valami készülődik.
Mi volt az esküvő koncepciója, milyen napot képzeltetek el magatoknak?
Az esküvő koncepciója már az első pár hétben már kikristályosodott. Mivel Norvégiában élünk, azt szerettük volna, ha visszanyúlik a gyökereinkhez, így egyértelmű volt számunkra, hogy Magyarországon képzeljük el a nagy napot. Amit mindenképpen szerettünk volna elkerülni,az volt, hogy tőlünk, és a családunktól idegen legyen az esküvő.
Hogyan találtátok meg az ideális helyszínt?
A helyszín kiválasztásánál elsődleges szempont volt, hogy rendelkezzen szálláshelyel, hiszen a férjem családja nyíregyházi, amíg én a Dunántúlról, a Vértes hegység mellől származom. Nem volt egyszerű megtalálni a kompromisszumot a két országrész között. Így végül a polgári szertartás Nyíregyházán, az egyházi esküvő pedig a Vértes lábánál, egy kis faluban, Vértessomlón, a katolikus templomban zajlott. De még ebben is van egy csavar, mert a nászmisét egy, a Nyírségből a meghívásunkra érkező atya celebrálta. A lagzi helyszínének kiválasztása során fontos volt mindkettőnknek, hogy el tudjuk engedni magunkat az ünneplés során, és ne érezzük magunkat feszengve. Végül a szüleim segítségével találtunk rá a gánti Vértes Vendéglőre, erre a hegy lábánál fekvő vadászházra, amely hangulatos külső kerttel is rendelkezik.
Hogyan, mennyi idő alatt szerveztétek meg az esküvőt?
A nagy napot kis túlzással már a lánykérést követő napon elkezdtem szervezni, és szinte azonnal körvonalazódni kezdett bennünk, hogyan is képzeljük el. Azonban a konkrét szervezést csak 2018 áprilisában kezdtük meg. Mivel külföldön élünk, és nem vettük igénybe esküvőszervezői szolgáltatást, rengeteg repülőút és egyeztetés után sikerült másfél év alatt zökkenőmentesen megszerveznünk a lagzit és a szertartásokat.
Mi volt az álmotok a dekorra, a meghívókra és a grafikára vonatkozóan?
A Pinterestnek hála, rengeteg elképzelésünk lehetett a dekorra és dizájnra vonatkozóan, amit nagyban nehezített a távolság és a személyes jelenlét hiánya. A grafikát én magam terveztem meg, egy internetes applikáció segítségével, majd egy kedves barátunk segített életre kelteni. A meghívók dizájnelemeiben keveredtek a természetes anyagok – fa, a csipke és a mályvaszín –, ez visszaköszönt a székmasnikon, szalvétákon, virágdekorációkon és a koszorúslányruhákon is. A dekor kiválasztásánál fontos szempont volt az klasszikus vonal is, hiszen rengeteg jópofa és aktuális divattrend jött velem szembe, de szerettük volna, ha az esküvői fotóink 40 év múlva is szép, letisztult hatást sugallnak.
Mi volt a catering koncepciója, milyen ételeket választottatok a vendégeknek?
Az esküvői menüben szerettük volna, ha nem a fine dining elve, hanem a jó házias-magyaros ételek dominálnak. A vendégek választhattak a fácánhúsleves, a szarvaspörkölt, füstöltsajt-tál és póréhagymával töltött karaj, a rántott hús és a vega menü közül, éjfélkor pedig töltött káposzta lett szervírozva.
És a sütemények + menyasszonyi torta?
Közös elhatározás volt mindkettőnk részéről, hogy szeretnénk az esküvői süteményeket a leghagyományosabb módon tálalni, így megkértem a nagymamámat, hogy segítsen hagyományos sütőasszonyt találni. Szerencsére Vértessomlón rátaláltunk Cili nénire, aki 18 féle autentikus sváb lagzis süteményt készített a vendégeknek a nagy napra, köztük gyerekkori kedvencünket, a lagzis barackot. A menyasszonyi torta kiválasztásánál a minőségi alapanyagok és a dizájn dominált, így esett a választásunk a csákvári Csuta Cukrászdára, ami több éven keresztül volt az ország fagylaltja cím birtokosa. Végül az igényeinknek megfelelő nude tortát készítettek, három emelet magasan, túró, vanília és citrom ízben.
Hogyan esett a választásod erre a különleges Daalarna esküvői ruhára?
A menyasszonyi ruháról történő álmodozás már egész kiskoromtól fogva megvolt, azonban valósággá akkor vált, amikor a nővéremmel ellátogattunk a 2018-as Daalarna Fashion Show-ra. Régóta követtem Benes Anita munkáit, és biztos voltam benne, hogy egy nap Daalarna menyasszony szeretnék lenni. Azonban a ruhámat megvenni és felpróbálni teljesen egyedül érkeztem a jótékonysági vásárra. Összesen két-három ruhát próbáltam fel, és rögtön tudtam, hogy a PARADISE kollekció 234-es sellőruhája az enyém. Semmi kétségem nem maradt, hogy csak ebben szeretnék az oltár elé állni, pedig korábban azt gondoltam, hogy sok ruhát fel kell próbálnom majd, hogy meglegyen az igazi.
Mit szóltak a ruhához a vendégek és a férjed?
Amikor hazaértem a ruhával, és megmutattam a családomnak, édesanyám szemében láttam egy kis ellenállást, aki a sokkal konzervatívabb menyasszonyi öltözködés híve, azonban az esküvői képeket nézegetve ő is elismerte, hogy kitűnően állt rajtam a sellőfazon. A férjem számára teljes meglepetés volt a ruha, az esküvői fotósunk meg is örökítette a first look jelenetünket. A ruhát egészen elképesztőnek találta, nagyon megható pillanat volt. Azonban az egyik legkedvesebb bókot egy családi baráttól kaptam, aki azt mondta, hogy egy filmsztárra hasonlítok a ruhámban.
Mesélsz kicsit a többi részletről is a megjelenéseddel kapcsolatban?
A menyasszonyi ruha önmagában is elég karakteres volt számomra, így nem akartam túldominálni. A sminkemet egy volt iskolatársam, Pallag Evelin készítette, akinek a munkájában 100 százalékosan megbíztam. A frizurámat élővirágdíszek egészítették ki, menyasszonyi ékszernek pedig egy gyöngy fülbevalót választottam.
Milyen emlékeid vannak a nagy napról?
A nagy napról csodálatos emlékeim vannak. Nagyon szép időnk volt, ami a kreatív fotózás képein is látszik. Az esküvőnk nyugodt és vidám hangulatban zajlott.
Milyen volt a zene? Meddig tartott a parti?
A partin a zenét egy élőzenekar szolgáltatta, akik a mi kérésünkre a hagyományos lagzis zenén kívül mulatóst, modern zenét, csárdást és rock&rollt is játszottak. Az első táncunk alatt a How Long Will I Love You szólt (az About Time filmzenéje). A buli a hajnali órákig tartott, és mivel a vendégek nagy része a helyszínen aludt, ezért másnap, reggeli közben is folytatódott a jó hangulat.
Melyek voltak a legemlékezetesebb pillanatok?
A legemlékezetesebb pillanatok egyike volt, mikor a templomi szertartás után virágsziromesővel vártak minket a vendégek. Maga a nászmise is varázslatos volt abban a pici, hangulatos, erdei templomban.
Mi volt a legszebb élményed?
Számomra maguk a vendégek jelentették a legkülönlegesebb érzést, hiszen mindenki csak miattunk, volt jelen aznap, hogy a mi szerelmünket ünnepelje.
Mi volt, ami miatt a leginkább izgultál az esküvő előtt?
A legjobban talán az időjáráson izgultam aznap, ami szerencsére tökéletes volt. Illetve, hogy az ország másik részéről érkező vendégeink a helyszínre találjanak, és minden rendben legyen a szállással és a lagzival is.
Volt rossz emléked vagy olyan részlet, amit megváltoztatnál utólag?
Talán azt, hogy a kreatív fotózást ne az esküvő napján, hanem egy nappal előbb tartsuk meg. Nagyon sok stressztől kimélhettük volna meg magunkat és a családunkat is. Szerencsére azonban a fotósunk, Karácsony Tamás így is tökéletes munkát végzett.
Hova utaztatok nászútra?
Az esküvő másnapján felutaztunk Budapestre, és a Gellért Hotelben töltöttük az augusztus 20-ai hosszú hétvégét és azt követően pár napot, azonban az igazi nászút még várat magára.
Ruha: Daalarna, Kreatív fotózás helyszíne: a fehérvárcsurgói Károlyi-kastély parkja, Smink: Pallag Evelin, Fotó: Tamás Karácsony Photography, Torta: Csuta Cukrászda, Csákvár, Dekor és meghívók: Engravetech.eu
Te is szeretnél szerepelni Valódi esküvők rovatunkban? Küldd be nekünk Daalarna ruhás esküvődet ide kattintva. Még több valódi esküvői beszámolót találsz ezen a linken, vagy kövess minket az Instagramon és a Pinteresten még több inspirációért!