Egy tökéletes esküvőnek szerves része a jó zene, nem lehet tehát a véletlenre bízni, hogy ki szolgáltatja a talpalávalót. Ha abban már sikerült döntenetek, hogy élőzenét vagy esküvői DJ-t szeretnétek, akkor valamilyen elképzelésetek már biztosan van arról, milyen jellegű zenéket és milyen bulit szeretnétek. Ahhoz azonban, hogy te, a vendégeid és a DJ is elégedett legyen az estével, néhány alapvető dolgot fontos tisztázni jó előre. Ne feledd, ebben az esetben is a világos és kölcsönös tiszteleten alapuló kommunikáció a nyerő!
Ne csak az ár számítson
Mint a legtöbb szolgáltatás esetében, a nagyon alacsony ár itt is a silányabb minőséget jelentheti, ezért ne ez legyen az egyetlen szempont. Manapság sokan nevezik magukat DJ-nek, hiszen úgy gondolják, ehhez a szakmához nem kell más, mint egy jó laptop és pár száz ismert sláger – ez azonban elég messze áll az igazságtól.
Ha teheted, érdemes olyan DJ-t választanod, aki gyakran zenél esküvőkön, és akit mások is ajánlanak.
Ha bizonytalan vagy, akkor kérj referenciákat a DJ-től. Azt is tudd meg, hogy mióta foglalkozik ezzel, és miért gondolja, hogy ő lenne a megfelelő választás a számodra. Fontos az is, hogy milyen zenei stílust preferál, és az mennyire illeszkedik a te és vendégeid ízléséhez. Végezetül kérdezd meg, hogy milyen felszereléssel dolgozik, és hogy mindent ő szállít-e a helyszínre, vagy van olyan kiegészítő, amelyet neked kell beszerezned.
Ne támaszkodj csak a Wifire!
Sok esküvői DJ dolgozik úgy, hogy nem a gépén vagy a háttértárán, hanem a felhőben vannak a zenéi, ami bizonyos helyzetekben katasztrófához is vezethet, hiszen nem lehet mindig, minden körülmények között a wifire támaszkodni. Fontos, hogy a DJ-nek internetelérés nélkül is legyen megfelelő zenei kínálata, amelyből akár az egész esküvő alatt tud dolgozni.
Mondd el, kik lesznek az esküvőn
Egy DJ-nek fontos tudnia, milyen életkorú és stílusú közönségnek zenél, hiszen nem mindenkinek ugyanolyan az ízlése, egy esküvőn azonban a jó hangulat elvárható mindenki részéről, így neki figyelembe kell vennie a vendégsereg összetételét, hogy megfelelően állíthassa össze a zenét az estére.
Légy rugalmas!
Alapvető, hogy egyeztesd a DJ-vel előre, hogy szeretnéd-e, ha a vendégeid kérhetnének tőle számokat, vagy egy adott – természetesen veled előre megbeszélt – programmal készüljön, és azt játssza le. Alaposan nézd át a számlistáját, és beszéld meg vele, ha bizonyos dalokat nem szeretnél hallani az esküvőn. Azt is kérdezd meg, hogy ajánlhatsz-e te számokat, amelyeket szeretnél hallani, és hogy hány nappal előtte kell véglegesíteni a számlistát.
A tiltólistás számokkal viszont légy rugalmas, mert a DJ alapvetően azt tartja szem előtt, hogy a vendégek jól szórakozzanak, így kínos lehet számára, ha valaki tiltólistás számot kér. Ilyenkor mondhatod azt, hogy ez és ez a szám ne legyen, csak akkor, ha valaki kifejezetten kéri.
Étel és ital a zenészeknek
Illik fölajánlani, hogy az este alatt eteted és itatod a DJ-t és azokat, akik segítik őt. Egy ilyen eseményen gyakran 7-8 órát is kell egyfolytában zenélniük, ezt étlen-szomjan bizony nagyon keserves végigcsinálni, ezért illik a zenét szolgáltatóknak legalább egy könnyű vacsorával készülnöd.
Ne érezd kötelezőnek a borravalót
Egy esküvő költséges dolog, és a DJ-nek van egy alapára, amelyért elvárható a tisztességes szolgáltatás, ezért nem kell kötelességednek érezned, hogy plusz díjazást fizess. Ha viszont úgy érzed, hogy valóban megérdemli, akkor 10-15 százalék borravalóval igazán gálánsan köszönöd meg az extra erőfeszítést. Ha ezt az est közben, egy diszkrét borítékban nyújtod át, akkor még arra is számíthatsz, hogy a DJ a buli végén még az addigi teljesítményét is igyekszik majd felülmúlni.
Nézz körül esküvői szolgáltatóajánlónkban, ahol remek DJ-ket is ajánlunk – kattints!
Kövesd a Secret Stories-t az Instagramon és a Pinteresten még több inspirációért!