Szerencsés dolog, ha a szerelmeddel töltöd a kisebb-nagyobb megszakítással, de már egy éve tartó karantént. Ettől függetlenül természetesen már így is nagyon unhatod a bezártságot, és talán a súrlódás is több lett köztetek. Persze, az is lehet, hogy még erősebbé kovácsolt titeket az elmúlt időszak. Akárhogy is legyen, most egy romantikus filmhétre invitálunk titeket, méghozzá a saját nappalitokba! A hét minden napjára jut egy olyan szerelmes film, amely után sokkal jobban fogjátok érezni magatokat. Arra is fordítottunk gondot, hogy a filmek ne a már jól ismert, kommersz darabok legyenek (azokat itt és itt megtalálod), hanem esetleg olyanok, amelyekről még talán sosem hallottál.
Rögtönzött szerelem hétfőn
Ha hagyományos munkarendben dolgozol, ez a nap mindig kicsit nyomasztóbb a többinél, ezért erre az estére mindenképpen egy vidám, könnyed, humoros, de egyben drámai elemekben is bővelkedő darabot ajánlunk. A Rögtönzött szerelem (The Big Sick) című film valós történetet dolgoz fel, az egyik főszereplő ráadásul önmagát alakítja benne.
A Rögtönzött szerelmet a Sundance filmfesztiválon mutatták be, és a közönség és a kritika is imádta, valahogyan mégis elsikkadt a filmek tengerében, és a pár évvel ezelőtt bemutatott darabra, itthon legalábbis, nem sokan emlékeznek. Éppen ezért ajánlom, mert egy könnyed, mégis értelmes és tartalmas szórakozást nyújt. Egy szóval tökéletes romantikus vígjáték hétfő estére. Kumail feltörekvő stand-up komikus, aki hiába él amerikaiként, szülei szigorú pakisztáni hagyományok szerint szeretnék őt kiházasítani. Rendre invitálják is a megfelelő feleségjelölteket a vacsoraasztalhoz, akik közül a fiúnak választania kellene. Kumail mindeközben megismerkedik az egyetemista Emilyvel, és egymásba szeretnek. Emily azonban nem tud arról, hogy a fiú számára nem könnyű döntés maga mögött hagyni a pakisztáni hagyományokat, és ezt őszintén elmondani a szüleinek is. Mire tisztázhatnák a dolgot kettőjük között, a lány titokzatos tünetekkel kórházba kerül.
A valódi Emily és Kumail már évek óta házasok voltak, amikor a filmet bemutatták és mindketten egyet értettek abban, hogy remek párterápia volt a forgatókönyvírás. „Önmagában az, hogy megpróbálsz a másik nézőpontjából tekinteni a dolgokra, az ő helyébe képzelni magad, nagyon jót tesz. Nekünk pedig még az az öröm és izgalom is megadatott, hogy ezt közös alkotás során tehessük meg” – nyilatkozta Nanjiani a Los Angeles Times-nak.
Kedden Don Jon
Joseph Gordon-Levitt üdítő kivétel a hollywoodi férfisztárok sorában. Nagyon sokféle szerepben hiteles, helyes és sármos, mégsem vette föl soha a szépfiú imázsát, a színészet mellett pedig ír és rendez is. Azt se felejtsük el, hogy eltökélt feminista! Ezt a kedves és rendhagyó romantikus filmet Gordon-Levitt írta és rendezte, a főszerepet pedig szintén ő alakítja. Kicsit talán bele is láthatunk így a lelkivilágába, és nekem speciel nagyon tetszik, amit látok.
A Don Jon nem hibátlan film, nagyon erősen zsánerdarab, nem is akar ennél több lenni feltétlenül, de azért mégis sikerül egy kis egyedi ízt csempésznie a „nem mindig tudod, elsőre, ki az igazán neked való” és a „szerelem jobbá tesz” toposzok közé. Ez pedig tökéletesen sikerül is neki, így a film egy nagyon kedves és okos darab lett, szuper szereplőgárdával. Jon egyszerű, New Jersey-i srác, aki élvezi, hogy buknak rá a nők. Egyik este a szórakozóhelyen igazi nagy hal akad a horgára. Barbara azonban nem olyan, mint a többi lány, akit első este ágyba lehet vinni. Érte meg kell dolgozni. Jon mindent megtesz, egyre nem képes: leszokni a pornóról. Ez pedig események fura láncolatát indítja el, melynek végén Jon rádöbben arra, mi is a valódi intimitás és szerelem.
Szerdán Szex, hazugság, videó
A szerda egy fura nap. Hét elejének már nem mondhatnánk, de közben a végétől is messze van még. Olyan se hús, se hal nap, és ez néha a kedvünkre is rányomja a bélyegét. Mivel lehetne hát jobban földobni, mint egy igazi ’90-es évekbeli kultuszfilmmel, amelyből csak úgy árad az intellektuális romantika és erotika? Steven Soderbergh, aki azóta már valódi hollywoodi nagykutya, olyan filmekkel a háta mögött, mint a Traffic, az Ocean’s Eleven vagy az Erin Brockovich, mindössze huszonhat éves volt, amikor megrendezte a Szex, hazugság, videót, élete első alkotását, és azonnal el is vitt érte a Cannes-i Filmfesztivál fődíját. Emellett a híressé tette az akkor még épphogy modellből színésznővé avanzsáló Andie McDowellt, James Spader nevét pedig sok évre bebetonozta az egyik legerotikusabb kisugárzású amerikai férfisztárok közé.
Középpontban a házasságában boldogtalan Ann-nel, akit férje éppen saját húgával csal, és Grahammel, aki egy rosszul elsült kapcsolata óta csak keresi önmagát, miközben az hozza izgalomba, hogy nők erptikus önvallomásait veszi videóra. Nem egy erotikus filmről van szó, egyetlen szexjelenet vagy meztelenség sincs benne. Sokkal inkább egy intellektuális dráma, amiből természetesen emellett nem hiányzik az a romlatlan romantika, amelyről az ember húszas éveiben álmodozik, és amelyet Soderbergh képes volt giccsmentesen és hitelesen ábrázolni.
Csütörtökön Egy makulátlan elme örök ragyogása
Csütörtök már majdnem a hét vége, az ember egy picit lazít, csak egy napot kell kibírni a munkában. Ilyenkor jöhet egy kicsit bonyolultabb, elgondolkodtatóbb film is, ami a romantika mellett rengeteg drámát is tartalmaz. Ez az egyik kedvenc romantikus filmem, de tény, hogy a befogadásához itt is kell egy kis nyitottság. A francia Michel Gondry híres különleges látásmódjáról, mind a filmek tartalmát, mind képi megjelenítését illetően. Filmjein érezhető, hogy videoklip rendezőként kezdte, mert annyira tartalmasak és különlegesek képileg, tele ötletes megoldásokkal, hogy csak úgy sodornak magukkal minket a jelenetek.
Az Egy makulátlan elme ezen kívül még két kiemelkedő tehetségű főszerelőt is fölvonultat Kate Winslet és Jim Carrey személyében (persze Kirsten Dunst és Mark Ruffalo is nagyon jók a mellékszerepekben). Az ő furcsa szerelmükről szól a film, emellett pedig a sorszszerűségről, arról, hogy tényleg van olyan, hogy lelki társ, akivel valahogy minden más, mint a korábbi kapcsolatainkban. A legfőbb kérdés azonban az: valóban jól járnánk, ha kitörölhetnénk emlékeinkből azt a szerelmet, amely később rengeteg fájdalmat és szenvedést okozott?
Pénteken estére Mielőtt felkel a nap
Bizony! Mikor holnap felkel a nap, már szombat lesz. Ami jó esetben a családi élet és a pihenés napja. A péntek este így legyen a karanténban is egy kicsit mulatósabb. Rendeljetek vacsorát, esetleg egy üveg bort is kibonthattok, bújjatok össze, és nézzétek meg a világ egyik legaranyosabb romantikus filmjét!
A film azt a nagy kérdést teszi föl, hogy vajon elképzelhető-e, hogy valakivel mindössze néhány órát töltesz el együtt, mégis érzed, ő az, akit egész eddigi életedben kerestél, és akihez hasonlót talán soha nem találsz majd? Richard Linklater rendező ráadásul képes volt arra, amire kevesen: ugyanazzal a párral, ugyanabból az alapötletből három remek filmet is forgatott, a két folytatás a Mielőtt lemegy a Nap, Mielőtt éjfélt üt az óra.
Szombaton Római vakáció
De jó is lenne egy hétvégére kiruccanni Rómába, és elnyalni egy fagyit a Colosseum előtt! Hamarosan erre is lesz lehetőségünk szerencsére, de egyelőre ki kell bírnunk, hogy csak a tévé vagy laptop képernyőjén nézegetjük a külföldi városokat. Egy igazi klasszikusról van szó, amit gyerekkorunkban sokat vetített a tévé, és talán még egy huszonéves számára sem ismeretlen, viszont semmiképpen sem szerettem volna kihagyni, mert az egyik legvidámabb, legkedvesebb romantikus vígjáték, amit valaha készítettek.
Külön érdekesség, hogy a Római vakáció volt az első filmes főszerepe. Ő játssza Anne hercegnőt, aki római hivatalos útján elszökik, hogy egy kicsit élvezze végre a szigorú kötöttségektől mentes életet. Eközben találkozik az amerikai újságíróval (akit a mai mércével mérve is nagyon sármos Gregory Peck alakít). Az ő vidám, önfeledt és végtelenül romantikus kalandozásaikról szól a film, amely ma már nemcsak az örök városnak, hanem a hollywoodi filmkészítés aranykorának is méltó emléket állít. Kötelező darab minden korosztály számára máig is.
Vasárnap A víz érintése
Ettől a filmtől sokan idegenkedtek elsőre, mégis szerettem volna, ha helyet kap a felsorolásban, mert egy igazi, klasszikus romantikus mese. Mintha legalábbis Andersen egy elfeledett darabjáról lenne szó. Ha kinyitjuk a szívünket, és gyermeki őszinteséggel hagyjuk, hogy átmelegítsen minket ez a történet, akkor hatni fog, és nem fogjuk furcsának találni. Vasárnapra pedig, amikor lezárjuk a pihenéssel (is) töltött hétvégét, ellazít és megfelelő lezárást ad a hétnek egy ilyen felnőtt mesének. A főszereplő Elisa egy különös, de nagyon bájos néma lány. Egy katonai bázison takarít, ahol egyik nap felfedez egy vízi tankba zárt különös, félig ember-félig kétéltű lényt.
Guillermo del Toro sok, félreismerhetetlenül egyedi képi világú filmmel ajándékozott már meg minket – ezekből a legismertebb A faun labirintusa, amely három Oscar-díjat is nyert annak idején -, és A víz érintése is tele van csodálatos színekkel és képekkel. A hátteret a hidegháborús Amerika rideg világa adja, ennek ellenpontozása Elisa tiszta és játékos jelleme, életigenlése, és hatalmas szeretete, amellyel hegyeket tud megmozgatni. Ha igazán átadjuk magunkat ennek a különös meseszerű történetnek, akkor a végére nem marad száraz a szemünk, és biztosra vesszük, hogy létezik igaz szerelem.
- 5 felejthetetlen esküvői filmjelenet nyomában
- Minden idők legszebb filmes menyasszonyi ruhái
- A 10 legjobb romantikus film esküvő témában
- A legszebb szerelmes filmek – 2. rész
- A legjobb romantikus filmek – 1. rész
- Kövesd a Secret Stories-t az Instagramon és a Pinteresten még több inspirációért!